Zabawki dla psa – dlaczego są tak ważne?

Zabawki dla psa, czyli dlaczego są tak istotnym elementem życia z psiakiem. Zabawki dla psa są naprawdę ważne, ponieważ dają mnóstwo korzyści. Psiaki potrzebują rozrywki, więc warto im ją zapewnić. Czy wiesz, że psy jako jeden z niewielu gatunków przejawia chęć do zabawy nie tylko w okresie szczenięcym, ale także w dorosłym życiu?

W tym artykule przedstawimy rolę zabawki w życiu psa, ale również wyjaśnimy dlaczego naszym zdaniem szarpak jest najlepszą z nich! Każda zabawka jest świetnym urozmaiceniem dla psa, a także ma unikalne dla siebie korzyści. Jednak to właśnie szarpak zazwyczaj ma specjalne miejsce w sercach psów i ich opiekunów!

zabawki dla psa owczarek

Zabawki dla psa – naprawdę niezła zabawa

Zabawki dla psa są bardzo ważne, ponieważ pełnią istotną rolę w życiu naszych pupili. Przede wszystkim są formą komunikacji między psem, a opiekunem. Zabawa jako forma aktywności towarzyszy każdemu psu od wczesnego okresu szczenięcego. To właśnie wtedy stawia pierwsze kroki w świecie rozrywek, głównie poprzez podgryzanie i obalanie swoich braci oraz sióstr.

Niestety z człowiekiem trudno bawić się w taki sposób. Nie każdy chciałby bawić się w zapasy z ogromnych rozmiarów owczarkiem niemieckim. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem są zabawki. Stanowią bezpieczny i ciekawy element, którymi dostarcza rozrywki, bez bezpośredniego, fizycznego kontaktu.

To właśnie zabawki umożliwiają nam budowanie zaufania i zacieśnianie specyficznej więzi między psem, a opiekunem. Nasza radość i przyjemność ze wspólnej zabawy udziela się również psu – jeśli my jesteśmy szczęśliwi to pies również.

Naprawdę warto to docenić. Zabawki dla psa to nie tylko zwykłe przedmioty bez znaczenia. To nasze główne narzędzie do komunikacji z psem, a także świetny sposób na kształtowanie i wychowanie naszego przyjaciela.

Szarpanie to coś wyjątkowego

Zabawki dla psa to wspaniałe produkty, które dają masę korzyści. Jednak większość działa bardzo asymetrycznie, czyli zarówno pies jak i opiekun mają w zabawie różne role. Powoduje to, że zazwyczaj opiekun nadaje tempo zabawie i ją nadzoruje, a pies tylko realizuje dane czynności.

zabawki dla psa szarpak

Przykładowo bawiąc się aportami to człowiek rzuca zabawkę, a pies ją łapie i przynosi. Jest więc pewna hierarchia i psiak w zabawie jest zależny od opiekuna. Podobnie jest w zabawkach na inteligencję lub takich, w których ukrywamy jedzenie – opiekun przygotowuje zagadkę w zabawce, a psiak ją rozwiązuje.

Szarpanie się z psem jest wyjątkowe w tym kontekście, że to jedna z niewielu zabaw, w której obie strony są równe. Zarówno opiekun jak i pies na przemian mają szarpak lub próbują odebrać go “przeciwnikowi”. Tak czysta i równa w swoich założeniach zabawa sprawia, że szarpanie jest fantastyczne, jeśli chodzi o budowanie więzi ze swoim przyjacielem.

Szarpanie jest bardzo naturalne i instynktowne dla każdego psa, ponieważ z tą formą zabawy ma doświadczenie od najmłodszych lat. Szczeniaki bawią się tak ze sobą, a w ten sposób uczą się pozytywnego rozładowywania swoich emocji oraz energii. Zabawki dla psa mają wiele zastosowań, ale jeden szarpak pozwala na wiele różnych form zabawy. Szarpakiem możemy się szarpać, bawić w aport, a nawet zastosować jako element treningu posłuszeństwa. Szarpak daje mnóstwo możliwości, więc nic dziwnego, że to prawdopodobnie najpopularniejsza zabawka dla psa na świecie!