Zabawka dla dużego psa i małego psa

Zabawka dla dużego psa i małego psa to wcale nie taka powszechna sprawa. Wielu opiekunów ma problem ze znalezieniem odpowiednich produktów, które będą dostosowane do wielkości pupila. Duży pies może szybko zniszczyć zbyt małą zabawkę, a rasy mikro i mini mogą nie poradzić sobie z większymi produktami.

W tym wpisie opiszemy dlaczego warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór, który spowoduje, że zabawka dla dużego psa lub małego psa sprawdzi się idealnie oraz da dużo przyjemności z zabawy.

Zabawka dla dużego psa

Zabawka dla dużego psa musi przede wszystkim charakteryzować się wysoką wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Duże psy mają naprawdę sporo siły, a zabawa z nimi pozwala opiekunowi na większe zaangażowanie. Zabawa z dużym psem to wiele frajdy, ponieważ nie trzeba się ograniczać.

zabawka dla dużego psa i małego psa

Jednak duża siła psa powoduje, że mniejsze gabarytowo zabawki mogą zostać szybko zniszczone. Oczywiście jeśli psiak chce coś zniszczyć, a my mu pozwolimy to raczej mu się uda. Z tego powodu zabawki nie powinny być wykorzystywane jako gryzaki, które psisko może dowolnie gryźć i niszczyć. Natomiast zabawka dla dużego psa powinna być na tyle wytrzymała i solidna, żeby nie zniszczyła się podczas zabawy.

Kolejna sprawa to wielkość samej zabawki. Duży pies na pewno będzie lepiej bawił się większą zabawką. Mały szarpaczek nie będzie wygodny do chwycenia w zęby, a to może obniżyć komfort zabawy. Z tego powodu warto dobrać wielkość zabawki do gabarytów naszego przyjaciela.

Dla dużego psa polecamy szarpak gigant, który można znaleźć na naszym sklepie.

Zabawka dla małego psa

Z drugiej strony mamy naprawdę małe psiaki – rasy mikro i mini, które również mają swoje potrzeby. Mały psiak to mały pyszczek, więc na pewno trzeba zadbać o odpowiedni dobór wielkości zabawki. Zbyt duży produkt może być zwyczajnie zbyt duży, żeby maluch mógł go wygodnie chwycić.

Niestety wielkość zabawek na rynku kierowana jest raczej do psów średnich. O ile duży pies również może sobie z nimi poradzić, tak dla naprawdę małych psiaków mogą być one zbyt duże. Warto o tym pamiętać.

zabawka dla dużego psa zabawki

W przypadków szarpaków trzeba również pomyśleć o ich długości. Wiele małych psiaków nie lubi jak ktoś się nad nimi schyla, ponieważ to powoduje u nich niepewność, a czasami nawet strach. Przy takich maluchach najlepiej sprawdzą się długie zabawki, które pozwolą nam zachować większy dystans. Świetnym pomysłem są również produkty, które możemy ciągnąć za sobą po ziemi i w ten sposób zachęcić małego psa do zabawy.

W naszym sklepie można znaleźć szarpaki w rozmiarze S, które są idealne dla małych psów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!